{dn}{dl}
{sep}
{hnn}{hl}
{sep}
{mnn}{ml}
PowerBIDay
Power BI Day

O KONFERENCI

8. ročník Power BI Day proběhne 20. března 2024 hybridně. Konference se bude konat v Praze, a sledovat jí můžete i v online streamu.

Konference je zaměřená na BI a je určena datovým analytikům, finančním manažerům a všem, co pracují s daty a reporty na pokročilé úrovni.

Všechny přednášky budou online streamované z konferenčního sálu v Praze.
Všichni účastníci obdrží až 14denní přístup do archivu přednášek (po vyplnění dotazníku; bez vyplnění dotazníku máte k dispozici archiv po dobu 10 dnů). 

 

Po skončení konference zahájíme panelovou diskuzi, kde přednášející budou odpovídat na vaše otázky a diskutovat o zajímavých tématech. Panelová diskuze nebude přenášena do streamovací aplikace. 

 

 

den konference

 

přednášek

 

expertů

 

účastníků

conference program

08:30 - 09:00

Registrace

09:00 - 10:00

Pohled zpátky do minulosti

Co bych dělal jinak ve svých starých reportech s tím, co vím dnes a s tím, co se v Power BI změnilo. I takto by se mohla jmenovat moje přednáška, kdyby název nebyl příliš dlouhý. Od roku 2015, kdy bylo Power BI představeno jako samostatný produkt udělal velký posun vpřed. Stejně tak já jako jeho uživatel. Některé věci jsem neznal, některé ještě jednoduše nešly. Jak bych report optimalizoval, se všemi proč a jak, ať už se jedná o model, výpočty, design, funkci, úložiště.

Download

Jiří Neoral

10:00 - 10:15

Přestávka

10:15 - 11:05

Adopcia Power BI – Skúsenosti z praxe

Vo svojej kariére som sa stretol s desiatkami projektov, ktoré sa týkali Power BI. Ich hlavným cieľom bolo používanie dát koncovými užívateľmi, aby sa lepšie, rýchlejšie a hlavne chytrejšie rozhodovali. Nie vždy sa to ale týmto smerom uberalo a do cesty sa stavali rôzne prekážky. O tieto prekážky sa s Vami podelím v nasledujúcej prednáške, ktorá sa bude venovať hlavne:

- Krátky úvod do Power BI adopčnej mapy – je to omnoho viacej než zaškolenie užívateľov, analytikov a vývojárov na nástroj Power BI.
- Príbehy z praxe s prekážkami v adopcii a tipmi ako ich prekonať.
- Ako začať s Power BI adopciou, aby to nebol len zoznam náhodných aktivít.

Download

Jaroslav Reken

11:05 - 11:20

Přestávka

11:20 - 12:10

Vytvoření kompletního Lakehouse řešení pomocí Microsoft Fabric

Cílem přednášky je představení platformy Microsoft Fabric a využití jednotlivých součástí pro celkové vybudování řešení pro integraci, analýzu a reporting dat. Ukážeme si jak pomocí Lakehouse a medallion architektury využít úložiště pro integraci dat a jejich transformaci moderními přístupy pomocí Spark. Scénář lakehouse end-to-end tradičně řeší problém paralelního provozu moderních datových skladů a datových jezer, což vytváří izolované sila a zvyšuje celkové náklady na vlastnictví. Fabric s unifikací datového úložiště a standardizací formátu Delta Lake umožňuje odstranit izolaci, minimalizovat duplikaci dat a výrazně snížit celkové náklady na vlastnictví. Díky flexibilitě Microsoft Fabric můžete implementovat buď lakehouse nebo datové sklady, nebo je kombinovat tak, abyste dosáhli toho nejlepšího s jednoduchou implementací.

Download

Marek Chmel

12:10 - 13:00

Oběd

13:00 - 13:50

Direct Lake

Import nebo DirectQuery? Vše má své výhody ale i nevýhody. S příchodem Microsoft Fabric se nám tato volba ještě rozrostla o nový další režim s názvem Direct Lake. Kdy který z nich zvolit, jaké limitace za nimi stojí a je Direct Lake všespásným řešením? Abychom si na tyto otázky mohli odpovědět, tak je třeba se podívat na jednotlivé režimy trochu detailněji. Přidejte se k nám na toto zanoření a identifikujte pro sebe i svou organizaci to pravé řešení, které vám správně poslouží.

Download

Rozalie Rakašová

|

Tomáš Zelinka

13:50 - 14:05

Přestávka

14:05 - 14:55

Netradiční mapy v Power BI

Ukážeme si, jak vizualizovat různé vrstvy na mapách pomocí vizuálu Icon maps, a dále si ukážeme, jak vytvořit a využít vlastní obsah ve vizuálu, například mapu skladu, učebny nebo hotelu, a jak v tomto vizuálu přiřadit data a zobrazit je.

Download

Karel Rejthar

14:55 - 15:10

Přestávka

15:10 - 16:00

Ovládni Power Query - Úvod do jazyka M

Cílem přednášky je osvojení základů jazyka M. Projdeme si elementární principy jazyka, jak vlastně "píšeme" Mko pomocí klikání na přednastavené funkce ukryté v tlačítkách v Power Query. Dále si ukážeme, jak mi dokáže psaní vlastního kódu M usnadnit a optimalizovat můj dataset. Nahlédneme do možných use casů, kde ovládání základů Mka vám může velmi usnadnit práci se zdrojem.

Download

Vojtěch Šíma

16:00 - 16:15

Přestávka

16:15 - 17:05

Základy integrace Power BI s Power Apps a Power Automate

Power BI není jen součástí Fabric, ale i členem rodiny Microsoft Power Platform. Ukážeme si, jak a proč lze integrovat Power BI, Power Apps a Power Automate.
1.   Úvod do Microsoft Power Platform
2.   Power Apps a možnosti jejích integrace s Power BI
3.   Power Automate toky a specifika jejích integrace s Power BI
4.   Best practices a tipy pro integraci

Download

Kateřina Saryčeva

17:05 - 17:20

Co byste měli vědět o Power BI governance | Partnerská přednáška

Stejně jako v jakýchkoliv jiných reportingových a analytických nástrojích, i v Power BI časem vznikne nezvladatelný chaos, pokud se jeho vývoj a správa neřídí předem nastavenými pravidly. V této přednášce si řekneme, jak by měla vypadat Power BI governance - proč něco takového vůbec nastavovat, jaký by měl být obsah a jak by se měla používat v praxi.

Download

Petr Kolář

17:20 - 17:30

Přestávka

17:30 - 18:00

Panelová diskuze

Přednášející budou odpovídat na vaše otázky a diskutovat o zajímavých tématech.

Nebude streamováno. Účastnit se mohou jen posluchači s fyzickou vstupenkou.

Změna programu vyhrazena.

Speakers

Petr Kolář

Petr Kolář

Power BI architekt a lektor

Petr má rozsáhlé zkušenosti s analýzou dat a reportingem. Implementoval Power BI reporting v globální firmě CEMEX, působí jako architekt ve společnostech jako MSD, Organon, KB, VIG Re a pracoval mimo jiné pro Mattoni, Bank of Valeta, Česká pošta, Metrostav Group, ŠKODA Auto, CK Fischer, Philip Morris ČR nebo Energizer Czech. Má 25 let zkušeností s výukou mnoha SW, je certifikovaný lektor Microsoft a dále vyučoval SW firem Autodesk, Adobe, Corel, IBM, Bentley aj.

Jiří Neoral

Jiří Neoral

BI architekt, vývojář, konzultant a lektor

Jiří pracuje s Power BI od samého začátku vzniku tohoto produktu. V současné době spolupracuje na projektech pod hlavičkami společností Gesteem a KPCS. V GOPASu jej můžete potkat na kurzech z oblasti BI, které ve většině případů autoroval. Věnuje se také přednáškové činnosti, podcastu a komunitní činnosti, za což byl společností Microsoft oceněn jako Microsoft Most Valuable professional již 7 let v řadě.

Certification

MVP Data Platform, MCSE (Business Intelligence, Data Management and Analytics, Data Platform)

Marek Chmel

Marek Chmel

Cloud & Security Architect

Pracuje jako Cloud & Security Architect ve společnosti Konica Minolta, kde se věnuje rozsáhlým řešením v rámci Microsoft Azure a Microsoft 365. Často své zkušenosti a postřehy předává dál na konferencích a komunitních akcích - zejména v tématech věnujících se SQL Serveru, Azure Data platformě a bezpečnosti. Od roku 2012 byl držitelem titulu Microsoft MVP pro Data Platform až do svého nástupu do společnosti Microsoft, kde působil jako Sr. Cloud Solutions Architekt pro Data a AI v rámci CEE skupiny.

Certification

MCSE: Data Management and Analytics, Azure Architect, Data Engineer and Data Scientist Associate, EC Council Certified Ethical Hacker

Rozalie Rakašová

Rozalie Rakašová

Power BI Consultant

Power BI Consultant ve společnosti DataBrothers s.r.o. se zaměřením na analýzu a optimalizaci dat, zejména v oblasti firemních financí

Karel Rejthar

Karel Rejthar

Lektor, učitel, datový analytik

Lektor Power BI. Vzdělává lidi v oblasti ICT se zaměřením na Microsoft technologie. Účastník a organizátor hackathonů otevřených dat v Plzeňském kraji. Aktuálně pracuje jako metodik digitálního vzdělávání.

Certification

MVP Data Platform, Microsoft Advanced Educator, Microsoft Educator - Master Trainer, Microsft Global Training

Jaroslav Reken

Jaroslav Reken

Data Strategist

Microsoft Data platforme se venuje už 20 rokov. Prešiel si v tejto oblasti od vývoja MS BI riešení cez stavbu infraštruktúry pre Microsoft BI riešenia až po predaj MS BI riešení. Poskytuje konzultačné služby na témy Power BI adopcia a dátová stratégia.

Kateřina Saryčeva

Kateřina Saryčeva

Senior Data Analyst

Začala s Power Automate jako koníček, a teď pravidelně přednáší na téma MS Power Platform na datových konferencích napříč Evropou. V Ness Czech se zabývá se rozvojem datových skladů a reportingem.

Certification

Power BI Data Analyst Associate, Power Automate RPA Developer Associate

Vojtěch Šíma

Vojtěch Šíma

Power BI Developer a Lektor

Vojtěch pracuje jako Power BI Developer, školitel a konzultant. Primární zaměření je kompletní vývoj v Power BI (momentálně pracuje pro několik firem současně). Působí též jako freelance školitel Power BI pro firmy. Nástroj učí od základů až po pokročilé techniky. Jeho oblibené zaměření dat jsou Service Desk a Usage Data aplikací.

Certification

Power BI Data Analyst Associate, Azure Data Fundamentals

Tomáš Zelinka

Tomáš Zelinka

Power BI consultant

Power BI Consultant ve společnosti DataBrothers s.r.o. se zaměřením na Power BI Governance. Jeho primárními konzultačními doménami jsou Service Desk a HR. Kromě práce na různorodých projektech se také věnuje školení základů Power BI.

Certification

Power BI Data Analyst Associate, Azure Enterprise Data Analyst Associate

REGISTRACE

PowerBiDay
  • Záznam z konference
  • 8 přednášek
  • 14 dní přístup do archivu
  •  
  • 2 990 Kč*

* uvedená cena je bez DPH

Newsletter

S naším newsletterem vám již žádná novinka neunikne!

MÍSTO KONÁNÍ

Microsoft

Vyskočilova 1561/4a, 140 00, Praha 4

Jak se k nám dostanete?

Metro

Vystupte ve stanici Budějovická (linka C) a následně přestupte na autobus číslo 118, 124, 170 nebo BB1/BB2.

Autobus

Využijte autobus 118, 124, 170 nebo BB1/BB2 a vystupte na zastávce Brumlovka nebo Vyskočilova. Zastávka se nachází kus od vchodu do Microsoftu (budova Delta).

Auto

Parkování je možné na přilehlých modrých a fialových zónách za poplatek. Doporučujeme zaparkovat na větším parkovišti v ulici Michelská (fialová zóna) a dojet dvě zastávky autobusem 124 na zastávku Vyskočilova nebo Brumlovka.

Conference partners

Hlavní partner

Partner

Mediální partner

Community Partner